Kedy začne konečne žiť pre seba?!

30-ročná Londýnčanka Tessa má sedem najlepších priateliek, štyri krstné deti a jedno veľké želanie – mať konečne život sama pre seba. Je právničkou z dobre situovanej strednej vrstvy, stretáva sa s priateľmi, je dobrou krstnou a obetavou kamoškou.

Pubertálneho krstného syna zachraňuje od drog a alkoholu, rieši promiskuitu v iných manželstvách, neplodnosť, najrozličnejšie problémy...no to všetko na úkor vlastného súkromia. Kedy teda konečne začne žiť vlastný život?!

Kniha Krstná vtiahne čitateľa do víru života moderného veľkomesta so všetkými jeho problémami. Postupne vedie Tessu k zisteniu, že hoci je šťastná, nie je vnútorne spokojná, lebo žije iba pre iných. Je to moderná a inteligentná žena, ktorá postupne prichádza na to, že nie je dobré ustavične sa zaoberať životom iných, musí žiť svoj vlastný. Uvedomuje si, že je takmer vždy piatym kolesom na voze a skutočnosť, že je pre svojich priateľov zakaždým k dispozícii, nie je celkom presne to, čo by chcela.

Napokon sa však zjaví muž, s ktorým by Tessa mohla „viac myslieť na seba a svoju budúcnosť“. Je to zrelý rozvedený muž s dvomi dcérkami. Takže predsa len by mohlo platiť, že „...nakoniec, všetko je možné. V tom je krása života.“

Novinka Carrie Adamsovej Krstná je napísaná sviežo, mimoriadne vtipne a dynamicky. Prekvapí hĺbkou a úprimnosťou. Ktorákoľvek postava môže byť niekým z vášho okolia – také sú skutočné a plasticky vykreslené. Je to zábavné, poučné, miestami bolestivé čítanie. „Jedna zo vzácnych kníh, ktoré neodložíte, kým ju nedočítate,“ tvrdia svorne čitatelia!

Prečítajte si ukážky z knihy Krstná.


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

27.03.2010 18:55 Notebooky Samsung aj na slovenskom trhu
22.03.2010 13:35 Kniha poklad
18.03.2010 19:23 Mág, alebo biografia Paula Coelha
14.03.2010 21:47 Prečo chcú muži sex...
10.03.2010 13:20 Ostré hrany trojuholníka

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x