Jarné upratovanie

Zima sa končí o niekoľko dní a nadchádzajúca jar prebudí prírodu zo zimného spánku a v mnohých nás to vyvoláva potrebu akejsi očisty po dlhej a smutnej zime. Súčasťou takejto očisty je aj jarné upratovanie domácnosti.

Ruku na srdce, mnohým sa nám do toho nechce a odkladáme to na poslednú chvíľu, ale výsledok nakoniec každého vždy poteší. Veď to nie je očista len domova a aj nás samých. Veď kým umyjeme okná a utrieme prach spálime 9,2 kJ, a to sme len začali. Pre dokonalý výsledok čistého domova je dobré pri veľkom jarnom upratovaní dodržiavať tri základné pravidlá: správne načasovanie, niekoľko pomocníkov a kvalitné čistiace prostriedky.

Začnite umývaním okien a praním záclon. Okná sú asi pre každú gazdinku jedným z najťažších orieškov veľkého upratovania. Je ich veľa a stoja nás najviac času a námahy. Aby ste sa nezničili hneď na začiatku, uprednostnite určite špeciálne čistiace prostriedky na okná pred prostriedkami na umývanie riadu. Okrem toho, že majú výbornú čistiacu schopnosť, chránia sklo pred ďalším znečistením. Ideálne sú prostriedky s obsahom alkoholu a s rozprašovačom (ktorý umožní aplikovať prípravok aj vo forme aktívnej peny). Odporúčame použiť prípravok Clin Windows, vďaka ktorému už nemusíte okná a ostatné sklenené povrchy leštiť.

Pokračujte utieraním prachu a vysávaním. Všade, kde je to možné uprednostnite na odstránenie prachu vysávač. Vyhnete sa tak zbytočnému rozvíreniu prachu na miesta, ktoré ste už upratali.

Posledná by mala prísť na rad kúpelňa a WC. Práve kúpeľňa s WC je najväčším rajom pre množstvo baktérií a mikróbov, ktoré sa usádzajú najmä vo vodnom kameni. Bref 100 % Power gel nielen zničí baktérie ale aj odstráni vodný kameň, vďaka čomu sa už nebudú opäť usádzať.

Na jednoduché a rýchle vyčistenie vodného kameňa aj pod vodnou hladinou je tu Bref Tornádo aktívny prášok. Bref Tornado pracuje a čistí prakticky sám. Stačí, ak do vody vo WC vysypete celý obsah 1 vrecúška, pomocou WC kefy rozotriete bohatú penu po celom povrchu WC-misy a pod jej okrajom, necháte pôsobiť minimálne 15 minút a spláchnete. Jeho použitie je také jednoduché. A na záver zaveste na okraj WC-misy Bref DuoActiv Original, ktorý udrží čistotu a prevonia toaletu po každom spláchnutím.

Keď je domov už krásne čistučký a svieži, môžete sa s chuťou pustiť do prípravy veľkonočných dobrôt. Na záver kuchynského majstrovania čaká na vašich najbližších neodolateľná vôňa s gurmánskym zážitkom a na vás, bohužiaľ, kopa špinavého riadu. Siahnite po pomocníkovi s názvom Pur, ktorý umyje všetky nečistoty bez namáhavého drhnutia. Ak patríte medzi tých, čo si už kúpili umývačku riadu, zaručene vyskúšajte revolučnú novinku na trhu prostriedkov do umývačky - tekutý Somat Perfect gel. Somat Perfect gel – prvý a jediný multifunkčný gél na trhu („všetko v 1“) – ktorý je dokonale účinný a prináša výhody, aké nedosiahnete so žiadnymi tabletami do umývačky. Dávkuje sa podľa potreby a vďaka flexibilite šetrí vašu peňaženku a životné prostredie a je 100%-ne spoľahlivý a praktický, pretože sa rozpúšťa bezo zvyšku.

Vy si zatiaľ napustite vaňu, zapáľte sviečky a pokojne odpočívajte.....aj tento rok ste to jarné – predveľkonočné upratovanie zvládli dokonale...

Foto: isifa.com


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

09.02.2009 15:18 Lofty – bývanie vo veľkom (štýle)

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x