Kniha poklad

Na slovenský trh prichádza kniha, kvôli ktorej sa medzi americkými vydavateľmi strhla bitka, akú si americký knižný trh nepamätá od čias Harryho Pottera. Mapa mojich snov – tak sa kniha volá, rozpráva príbeh dvanásťročného génia, ktorý zachytáva do máp všetko, čo okolo seba vníma. Sny, pocity, lásku, rodinné tajomstvá. Kniha uchvátila aj samotného Stephena Kinga, ktorý o nej povedal: „Táto kniha je poklad.“

Chlapec menom TS Spivet je obdarený géniom kartografického vnímania. Vášnivo rád kreslí mapy a keď mu zo Smithsonovho inštitútu vo Washingtone zatelefonujú, že za svoj príspevok k rozvoju vedy dostáva prestížnu Bairdovu cenu, vydáva sa mladý génius na cestu do hlavného mesta. Opúšťa ranč v Montane a vyberie sa naprieč USA. Na vyše 400 stranách sa rozvíja čarovný príbeh chlapca putujúceho za svojím snom. "Je to kniha, ktorá dokázala nemožné: skombinovala Marka Twaina, Thomasa Pynchona a Malú Miss Sunshine. Dobré romány pobavia, veľkolepé prichádzajú ako dar čitateľom, ktorí mali to šťastie, že ich objavili," povedal Stephen King. Príbeh ponúka humanistické posolstvo, ale tiež sa zabavíte, chvíľami neudržíte smiech a niektoré situácie sú neobyčajne napínavé.
Jej jedinečnosť je aj v grafickej úprave, pretože jej súčasťou sú chlapcove kresby, ktoré dej rozvíjajú a dopĺňajú. Hoci ide o rozprávanie 12-ročného chlapca, je to pohodové a zároveň intelektuálne čítanie určené predovšetkým dospelým, ktorí v sebe nezakríkli zvedavú dušu dieťaťa.

Link na ukážky

Bookmark and Share
 

Ďalšie články

27.03.2010 18:55 Notebooky Samsung aj na slovenskom trhu
18.03.2010 19:23 Mág, alebo biografia Paula Coelha
14.03.2010 21:47 Prečo chcú muži sex...
10.03.2010 13:20 Ostré hrany trojuholníka
05.03.2010 11:50 Nad Slovenskom sa vznáša čarovný džin

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x