Mág, alebo biografia Paula Coelha

Neuveriteľný príbeh Paula Coelha, chlapca, ktorý sa narodil mŕtvy, koketoval so samovraždou, trpel v psychiatrických liečebniach, vstúpil do sveta drog, vyskúšal rôzne formy sexu, uväznila ho diktatúra, no stal sa jedným z najčítanejších autorov sveta. O tom všetkom píše v knihe Mág významný brazílsky novinár a scenárista Fernando Morais.

Coelho poskytol svoje denníky, no knihu si pred vydaním prečítať nechcel. „Autori mali všetko, čo som si od mladosti zapisoval. Je to 170 zošitov,“ hovorí P.Coelho. „A ako viete, denník si človek píše skôr v okamihoch pochmúrnej nálady. Na tej biografii pracovalo dosť ľudí a autor na jej dopísanie potreboval štyri roky. Nakoniec vzniklo obsiahle dielo a hoci to je neautorizovaná biografia, čitatelia na ňu reagovali veľkolepo.“
Milovníci Paula Coelha majú jedinečnú príležitosťlepšie pochopiť dielo spisovateľa, ktorý predal vyše sto miliónov svojich kníh a dokázal sa stať najprekladanejším žijúcim autorom na svete. Morais bez predsudkov a bez príkras popisuje skúsenosti, ktoré budúceho spisovateľa formovali – vzťahy s rodičmi, pobyty v psychiatrických liečebniach, rozmanité sexuálne zážitky, inklinácia k satanizmu, stretnutie so smrťou, znovuobjavenie viery a tvorivé úspechy.
Morais čitateľov rovnako vecne a zasvätene zoznamuje s Coelhovým každodenným životom, pracovnými aj inými návykmi, vzťahmi so spolupracovníkmi i ďalšími ľuďmi. Morais využíva svoj investigatívny pud a nebojí sa poukazovať aj na tienisté stránky Coelhovho života. Na jeho egoizmus, zahľadenosť do seba. Mág je strhujúca životná púť pophviezdy, ktorej dvoria princovia, šejkovia, kráľovné aj prezidenti.


Ukážky z knihy


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

27.03.2010 18:55 Notebooky Samsung aj na slovenskom trhu
22.03.2010 13:35 Kniha poklad
14.03.2010 21:47 Prečo chcú muži sex...
10.03.2010 13:20 Ostré hrany trojuholníka
05.03.2010 11:50 Nad Slovenskom sa vznáša čarovný džin

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x