Prvá gynekologická prehliadka

Spoločnosť AVON Cosmetics prostredníctvom projektu AVON proti rakovine prsníka a spolu s Ligou proti rakovine podporuje aj projekt „Prvá gynekologická prehliadka“, ktorý na slovenských základných a stredných školách alebo priamo v Centre pomoci LPR realizuje Slovenská asociácia študentov medicíny (SloMSA).

Projekt zahŕňa sériu prednášok, ktoré na školách vedú študenti medicíny a ich cieľom je eliminovať u dievčat strach z prvej gynekologickej prehliadky a poukázať na dôležitosť prevencie zdravia. Prednášky sú určené pre študentky 8. a 9. ročníkov základných škôl a všetky ročníky stredných škôl, pre ktoré je otázka prvej gynekologickej prehliadky aktuálna. Vyzdvihovanie dôležitosti pravidelných prehliadok je motivované snahou organizátorov viesť ženy už od skorého veku k záujmu o prevenciu a k zodpovednosti za vlastné zdravie. Vďaka organizovaniu prednášok medikmi a s tým súvisiaceho lepšieho vnímania danej tematiky mladšou generáciou sa odbúravajú počiatočné rozpaky, či ostych súvisiaci s danou témou.
Študentky sa tiež dozvedia dôležité informácie o metódach antikoncepcie a pohlavne prenosných chorobách. Súčasťou prednášok sú aj praktické ukážky samovyšetrenia prsníkov.

Spoločnosť AVON Cosmetics sa na Slovensku angažuje v boji proti rakovine prsníka už od roku 1998. Od vzniku projektu AVON vyzbieral viac ako 1 mil. € predajom špeciálnych symbolov, ktoré sú súčasťou každého AVON katalógu. Vyzbierané finančné prostriedky boli použité najmä na projekty v oblasti podpory prevencie a šírenia osvety o ochorení, vzdelávanie zdravotníckeho personálu, študentov, na psychosociálnu podporu žien či na kúpu operačnej techniky a úhradu rehabilitačných kúpeľných pobytov pre ženy s rakovinou prsníka. Projekt podporuje 13 známych osobností slovenského spoločenského života. Viac informácií o projekte získate na www.zdraveprsia.sk.


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

21.11.2013 16:31 Kŕčové žily, ako sa ich zbaviť? Poradíme vám ako na to!
11.07.2012 13:26 Trápia vás vši a hnidy? Zbavte sa pohromy vo vlasoch.
27.03.2010 18:49 Očná gymnastika
16.03.2010 10:28 Riziko tetovania
10.03.2010 12:28 Dôsledná hygiena chráni

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x