Nohy prezradia viac

Ak chcete zistiť pravdu, pozrite sa na svojmu kolegovi, priateľovi, nápadníkovi ale aj kolegyni, piateľke a potentcionálnej frajerke na nohy. Tím vedcov zistil, že zatiaľ čo výraz tváre, gestá a verbálne prejavy je človek schopný kontrolovať, na nohy zabúda, a pritom nohy toho dokážu povedať naozaj dosť.

Psychológ Geoffrey Beattie skúmal jednotlivé signály, ktoré človek nohami vysiela. Podľa jeho zistení napríklad žena, ktorá je svojim mužským proťajškom zaujatá, pohybuje nohami hore smerom k nemu. Ale naopak ak má nohy prekrížené alebo schované pod telom nemá o muža záujem a Geoffrey Beattie odporúča poohliadnuť sa po inom objekte záujmu.

Poloha nôh tiež vypovedá o povahe človeka, Klamári napríklad majú tendenciu držať nohy až neprirodzene v pokoji. Ak človek klame, snaží sa potlačiť, kto v skutočnosti je a s tým aj potláča inak prirodzené pohyby svojich nôh. Táto štúdia ďalej tvrdí, že ak je nervózny muž, má nohu cez nohu a hornou nohou vrtí a ak je nervózna žena, má naopak nohy v pokoji, čím dáva najavo obavy.

Beattie, ktorý bol poradcom všetkých deviatich sérií reality show Big Brother, vysvetľuje: "Ľudia často vedia, že výraz ich tváre alebo gestá o nich môžu vysielať dôležité informácie, ale nemajú tušenie, že aj pohyby nôh môžu prezradiť mnohé o ich osobnosti, ale aj o tom, čo si o sebe sami myslia a dokonca aj o ich fyzickom a psychickom stave. Sú fascinujúcim kanálom neverbálnej komunikácie. "

Foto: isifa.com

Bookmark and Share
 

Ďalšie články

05.02.2010 17:35 Luxus vs. rozhodovanie
01.02.2010 17:29 Manželstvo sa stáva výhodnejšie pre mužov
22.01.2010 13:10 Rovnica lásky
10.01.2010 10:20 Ženy strácajú empatiu, muži sú citlivejší
30.12.2009 15:43 Novoročné predsavzatia

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x