Diskusné fórum

Plánované rodičovstvo
Nie vždy končí nechránený sex tehotenstvom, no zbytočné riskovanie vám za to určite nestojí. Či už vnímate ako kritérium zle načasovanej gravidity mentálny alebo fyzický vek, nedostatok financií alebo času, dôležité je poznať možnosti, ako si rodičovstvo naplánovať.

Ak ste sa so svojím partnerom rozhodli sexuálne žiť, beriete na seba zodpovednosť aj za prípadné splodenie dieťaťa. Aby ste nemuseli riešiť problémy spojené s neželaným tehotenstvom, je dôležité mať dostatok informácií o vhodnej ochrane. Napätie a obavy z možných následkov neprispievajú ani k pohodovej atmosfére pri sexe.
Oplodneniu (splynutiu vajíčka a spermie) bránia tzv. antikoncepčné prostriedky. Niektoré sú dostupné voľne (kondóm, pesar, spermicídne látky), k iným sa dostanete len prostredníctvom gynekológa, na lekársky predpis (hormonálna antikoncepcia – pilulky, injekcie, implantáty, vnútromaternicové teliesko a pod.).
Ak máte stáleho partnera, výber antikoncepcie by mal byť spoločným rozhodnutím vás oboch a než sa rozhodnete pre konkrétnu formu antikoncepcie, mali by ste získať dostatok informácií. Dôkladne zvážte najmä možné zdravotné riziká jednotlivých prostriedkov.

Aké sú výhody kondómov?
Jedným z prvých plusov je ľahkosť, s akou možno prezervatív získať aj používať. Stačí len vojsť do predajne, lekárne či drogérie a máte v rukách voľne predajnú ochranu pred neželaným počatím, či pred pohlavnými chorobami, vrátane HIV infekcie. Inou výhodou je, že muž preberá zodpovednosť za kontrolu bezpečnosti pri pohlavnom styku. Okrem toho sa používanie kondómov považuje za metódu, ktorá znižuje riziko vzniku rakoviny krčka maternice.
Spoločnosť Pepino má vo svojej ponuke celý rad kondómov, ktoré môžu sex nielen veľmi spríjemniť, ale hlavne slúžia aj vyššie spomínaným účelom. Ide o tradičné, ale i nové kondómy Pepino, ktoré sú vďaka 100% elektronickému testovaniu bezpečné.

Viac na informácií nájdete na: www.pepino.sk, www.pepino.czPočet prispevkov: 0 Pridaj príspevok

Pridaj príspevok:Na pridávanie reakcií, musíte byť prihlásený.

späť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x